Ajakiri Sotsiaaltöö 25. sünnipäev

Ajakiri Sotsiaaltöö 25. sünnipäev

/14. september 2022/

 

Sotsiaaltöötajatel on Eestis oma ajakiri Sotsiaaltöö, mida annavad välja Eesti Vabariigi Sotsiaalministeerium ja Tervise Arengu Instituut. Täna oli Tallink Spa hotellis ajakirja Sotsiaaltöö 25. sünnipäevale pühendatud konverents, kuhu olid oodatud kõik Sotsiaaltöö sõbrad.

Üks pere

Esimesed avasõnad ültlesid sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo  ja Tervise Arengu Instituudi direktor Annika Veimer, kes mõlemad tunnistasid, et õhkkond on kui klassikokkutulekul, sest praktiliselt kõik on üksteisega tuttavad ja mõnus jutusumin oli saalis juba esimestest minutitest saati. Sotsiaalvaldkonnaga seotud inimesed on kui üks pere, neid ühendavad erinevad jututeemad alates isiklikest kogemustest kuni tuleviku väljavaadeteni välja. Estkeer on selle seltskonna üks nooremaid liikmeid ja soovime anda oma panuse Eesti sotsiaalmaastiku kujundamisesse.

Roheline sotsiaaltöö

Väga sisuka ettekande tegi virtuaalselt prof. Lena Dominellilt (Stirlingi Ülikool) teemal  „Roheline sotsiaaltöö, keskkonna olukorra halvenemine ja sotsiaaltöö väljakutsed“. Seda ettekannetet kuulates liikusid mõtted enda lapsepõlvest kuni Estkeeri koduhoolduseni välja. Koduhooldus on üks valdkond, kus toimetavad rohelise sotsiaaltöö käsilased suunates inimeste käitumist ja harjumusi säästlikus suunas. Antud teema võtame jutuks meie järgmises blogipostituses, kus räägime Estkeeri koristusteenusest ja meie meeskonna osalemist 17.09.2022 Maailmakoristuspäeval.

Koduhooldus Sotsiaaltöös

Rõõm oli peale meeldivat suhtlust meilide teel ka isiklikult kohtuda ajakirja Sotsiaaltöö toimetaja Regina Linnuga (pildil), kellega koos valmis meil artikkel Koduhooldus – lahendus riigile, elanikule ja tööturule | Tervise Arengu Instituut (tai.ee). Antud artikkel oli mahukas ja sinna sai pandud sisse suur energia, mis andis edasi ehedalt koduhoolduse olemust ja eesmärki. Seda enam oli rõõm kuulda, et kohe-kohe ilmuvas ajakirja uues numbris on ka see artikkel esindatud, seega saavad meie lugu lugeda ka need, kes seda veebis pole teha saanud.

Soovime ajakiri Sotsiaaltöö 25. sünnipäeva puhul palju õnne, toredaid ettevõtmisi ning loomulikult pikka iga!

 

*Ajakiri Sotsiaaltöö 25. sünnipäev kanti üle live-videona ja seda saab järgi vaadata Sotsiaaltöö Facebooki lehel 

 

Ave Kütt

turundusjuht

Estkeer OÜ

 error: Content is protected !!