Estkeer läheb koduteenuse infopäevade tuurile

Estkeer läheb koduteenuse infotuurile

Estkeer läheb koduteenuse infopäevade tuurile

/03. jaanuar 2024/

Estkeer läheb üle-eestilisele koduteenuse infopäevade tuurile. Infopäevade eesmärk on tõsta teadlikkust teemal, mis teatud ajahetkel puudutab meid kõiki. Kuidas ennetada abivajadust ja elada kauem oma kodus? Millised abivahendid kodus elamist toetavad ning kuidas vältida ohte? Selleks oleme tuurile kaasanud valdkonna parimatest parimad.

Hooldereformi pikem plaan

2023. aastal jõustus hooldereform, mis esimese hooga suunas fookuse hooldekodudele, kuid selle pikem eesmärk on suurendada koduteenuse osakaalu, mis võimaldaks inimestel kauem oma kodus elada. 2025 jõustub määrus, millega täpsustatakse koduteenuse nõuded nii teenuse sisule kui ka tegevusele. Selle jõustumine lisab töökoormust juurde kohalikele omavalitsustele. Kui meil on juba praegu tuhandeid hooldustöötajaid puudu, siis eel- ja teavitustööga on vajalik alustada juba täna! Tuleb tutvustada hooldustööd ja selle lahendusi ning pakkuda koolitusvõimalusi. Seega on infotuuride eesmärk teha mitmekülgset teavitus- ja ennetustööd ning koostööd kohaliku omavalitsuse ja kogukonnaga.

Kes ja millest räägivad?

Vastavalt infotuuride asukohast teevad ettekandeid:

 • Estkeer räägib lahendustest ja arengust isiku- ja koduhoolduses.
 • ITAK Abivahendikeskus räägib abivahenditest ja riiklikust soodustusest.
 • Dementsuse Kompetentsikeskus annab juhiseid, kuidas märgata ja ära tunda mäluhäireid.
 • Jalaravi Kliinik pöörab tähelepanu jalgade tervisele. 
 • TENA tutvustab pidamatuse ehk inkontinentsi abivahendeid.
 • NutriMedical tutvustab toidu ja toitainete osatähtsust haigusest taastumisel.
 • Tervise Abi jagab teavet 2024 aastal abivahendite tootevalikute muudatuste kohta.
 • SleepAngel räägib une ja voodikeskkonna kvaliteedist.
 • Luwi Koolituskeskus jagab infot koolitusvõimaluste kohta.
 • Digiabi noored aitavad inimesi, kellel on küsimusi või probleeme oma nutiseadme või arvutiga. 
 • Kaasatud on ka piirkonnapolitseinikud, kes jagavad nõuandeid küberturvalisuse ja -kelmuse teemadel.

Avatud messialal saab tutvuda erinevate toodete ja teenustega. Lisaks ettekannete tegijatele on kaasas Võluhaldja loodustooted, Koduandur, Teresa, Apotheka, Hea Õde meditsiiniteemalised lauamängud, Kuulmisbuss, Tervisebuss jt. Kuulmisbussis ja Tervisebussis arveldamine sularahas ja kindlasti soovitame sularaha ka messi jaoks kaasa varuda.

Kuulmisbussis saavad kõik huvilised kontrollida kuulmist, kuuldeaparaati ja saada nõustamist. Kuulmisbussi kohta saate täpsemalt infot TerviseTasku Eesti Puuetega Inimeste Koja tunnustusürituse saate (18:00 minutist).

Kindlasti on tuuridega liitumas veelgi oma ala asjatundjaid. Siinkohal kutsumegi üles kõiki ettevõtteid, asutusi ja spetsialiste, kes teemaga haakuvad ja soovivad oma valdkonda Estkeeri koduteenuse infopäevadel tutvustada.

Leia töö oma kogukonnas

Tuuri eesmärk on jagada infot ka neile, kes soovivad leida lisatööd  ja seda oma kogukonnas. Estkeeri eesmärk on olla kohalike omavalitsuse partner ja viia koduteenused ka kõige pisematesse maakohtadesse. Selle saavad aidata ellu viia just need inimesed, kes elavad neis piirkondades. Ootame oma meeskonda heatahtlikke inimesi, hooleandjaid, kes soovivad aidata just oma kogukonna liikmeid ning saada selle eest ka väärilist tasu. Aitame kokku viia abivajaja ja abistaja. Estkeeri keskus tegeleb nii kokkulepete, aegade planeerimiste ja muu organiseerimisega, mille peale hooleandja ei pea ennast vaevama vaid saab muretult hooldustoimingutele ja abivajajale keskenduda. See kõik aitab vähendada tööstressi, konflikte ja läbipõlemist.

Meelelahutus ja AUHINNAD

Et päevas oleks ka lusti ja põnevust, siis vastavalt asukohale aitavad meele rõõmsana hoida muusika ja tants. Päeva lõpus loosime kõikide osalejate vahel välja loosiauhindu – nii ettekannete tegijatelt kui ka headelt sponsoritelt. Näiteks on loosipakid välja pannud: ITAK, NutriMedical, TENA, ÕF Stellar (puidust klotsimängud lastele), Hea Õde (meditsiinilised mängukaardid). Maikuus loosime välja kõigi osalejate vahel ka peaauhinnad. Peaauhinnaks hooldaja kutsest huvitujatele on Luwi Koolituskeskuse hooldustöötaja tase 3 ja esmaabi koolitus avatud grupis Tartus või Tallinnas, SleepAngeli 50€ kinkekaart ning mitmeid üllatuspakke. 

Infopäevad on TASUTA, kuid palume oma tulekust märku anda etteregistreerimisega telefonil 5686 6459 või kirjutades meilile info@estkeer.ee. Kindlasti jälgige Estkeeri Facebooki lehte, sest sealt saate ürituste osas kõige värskemat infot.

 

Meil kõigil on emad-isad, vanaemad-vanaisad, lähedased sõbrad või naabrid, kelle pärast on tekkinud mure ning kellele sooviks lahendusi leida. Infopäev on just see koht, kus muredele vastuseid otsida. Samuti on infopäevale oodatud kõik need, kes töötavad sotsiaal- ja tervisevaldkonnas – sotsiaaltöötajad, perearstid, -õed, meditsiinitöötajad, kes saavad oma teadmisi täiendada ja edasi anda.

Teadlikkuse tõstmine on meie kõigi kätes ja info jagamine lähedasele või sotsiaalmeedias võib olla tõuge paremate elutingimuste, elukvaliteedi ning tervise suunas. Tule kohale ja võta ka sõber kaasa!

 

Ave Kütt

Estkeeri turundusjuhterror: Content is protected !!