Koduandur ja Estkeer loovad turvatunde eaka kodus

Koduandur ja Estkeer loovad turvatunde eaka kodus

Koduandur ja Estkeer loovad turvatunde eaka kodus

/19. oktoober 2022/

 

Eaka inimese koduhooldus on saanud uue lähenemise, mis toob meelerahu ka tema lähedastele. Koduandur ja Estkeer loovad turvatunde eaka kodus. Üheskoos oleme loonud paketid “Väljakutse kindlus” ja “Täielik kindlus”. 

Ise kaugel, abi lähedal

Pakettide loomise idee tuli asjaolust, et tihtilugu elavad pere vanem ja noorem põlvkond üksteisest kaugel. Lapsed ja lapselapsed on suundunud Eesti teise otsa või välisriiki. Vahemaa tõttu ei ole neil alati võimalik eaka lähedase jaoks füüsiliselt olemas olla. Või juhtub õnnetus täpselt siis, kui oled puhkusereisil. Just nende olukorrade lahendamiseks ühendasime oma jõud, et tulla appi sinu asemel. Estkeeri kogemus näitab, et sellistel puhkudel vajatakse tihti ka hooldusabi. Väljakutsele reageeriv töötaja on varustatud hooldusvahenditega. Ta saab kohe teha mida vaja, hügieenitoimingutest kuni väiksemate haavade tohterdamiseni. Raskematel juhtudel kutsub hooldustöötaja lisajõude – kiirabi, politsei või päästeameti. 

Koduandur kui südameasi

Nii nagu Estkeer sündis ajendatuna tegevjuhi isiklikust kogemusest, oli ka Koduanduri loojal Tarmol isiklik kogemus oma kahe väga kalli ja lähedase perekonnaliikmega. Mõlema asutuse juhtide missioonitunne pakkuda inimestele seda, millest ise omal ajal puudust tundsid. Nad loovad paremad võimalused praegu sama murega silmitsi seisvatele inimestele. 

 “Minu enda aastatetagused juhtumid näitasid, et mingil ajahetkel seisame kõik silmitsi olukorraga, mil meie vanemad ja vanavanemad vajavad koduseinte vahel abi. Tihtilugu nad ka ei ütle, kui neid miski vaevab. Nad soovivad meid säästa muretsemast või on kõrge vanuse tõttu juba sealmaal, kus ei saagi oma murest aru. Oma kogemusest õppisin, et tuleb ise õigel ajal hooldusvajadust märgata ning halba ennetada, et hiljem ei tekiks enda sees närivat kahetsustunnet. Mul on aastaid olnud oma turvafirma. See andis idee ja tõuke luua tehnoloogiline vahend, mis loob turvatunde ka eaka koduseinte vahele. Koduanduri meeskonnas on kõik olnud seotud eaka hooldusega ja muretsenud oma lähedase pärast. Meie kliendituge haldav Krista on näiteks varem teinud aastaid sotsiaaltööd. IT-lahendusi arendav Risto kasutab oma eaka vanaema puhul juba samuti koduandurit, kuna vanaema elab Saaremaal, aga tema ise Tallinnas. Tänu koduandurile saab ta vanaema liikumisega igal ajal kursis olla, “ räägib Tarmo.

Väike vaikne abimees

Koduandur on Eestis valmistatud kodune tehniline lahendus, mis fikseerib liikumist ja saadab teavituse, kui tavapärane liikumine puudub. Teavituse korral on lähedasel võimalus helistada ja küsida kuidas kodusel läheb. Inimene võib olla kukkunud, teda võib olla tabanud ootamatu terviserike või ta on hoopis kodust lahkunud (näiteks dementsuse diagnoosiga inimesed). Andur edastab ka toatemperatuuri, mis on oluline just ahiküttega elamises talvisel ajal. Liiga madala temperatuuri puhul ei ole inimene ahju kütnud ja tuleb uurida põhjust. Kõrge temperatuuri võib tingida tuleõnnetus. Koduandur ei filmi ega salvesta helisid. See ei riiva inimese privaatsust. Lihtsustatult võib koduandurit võrrelda liikumisanduriga lambiga, mis süttib siis, kui keegi liigub ja kustub, kui liikumist ei ole. Nii loeb koduanduri süsteem liikumisi ehk tule süttimisi ja loob igapäevasest liikumisest graafiku. 

Tasuta koduandur

Üha enam võtavad koduandurit kasutusele ka kohalikud omavalitsused. Tasuta koduanduri võivad saada näiteks Haapsalu, Jõgeva, Pärnu, Rõuge, Toila ja Türi elanikud. Kindlasti see nimekiri suureneb, kuna osad linnad ja vallad veel testivad. Inimesed ise saavad koduandurit soetada üle Eesti. 

Hea uudis on meil ka Tallinna ja Tartu elanikele! Koduandur ja Estkeer teevad novembris kampaania, mille raames saavad eakad andurit tasuta proovida. Tasuta on ka kohaletoomine ja paigaldus. Prooviperiood kestab 1 kuu.  

Pakettide üldinfo: Estkeeri hooldustöötaja väljakutsega paketid on kättesaadavad Tartus, Tartu lähiümbruses ja Tallinnas. Pakett “Täielik kindlus” kuutasu on 35 eurot, “Väljakutse kindlus”  30 eurot. Kuutasu sisaldab koduanduri renti ja selle paigaldust. Pakettide täpsema sisuga saate tutvuda Estkeeri teenuste lehel ja Koduanduri kodulehel.

 

Meie valikud võivad meid viia vahel oma perest ja lähedastest väga kaugele. Vahemaa tagant suheldes ei tea me, mis nendega täpselt toimub. Tähelepanuta jäänud terviseprobleemid reeglina halvenevad. Nende varjamine võib lõppeda väga kurvalt. Paneme kõigile südamele – julgusta eakat lähedast rääkima igast, ka pealtnäha tühisest probleemist. Väike abiline kodus loob lisaabi võimaluse. Too oma lähedasele turvatunne koju!

 

Ave Kütt

turundusjuht

Estkeer OÜerror: Content is protected !!