Helin

Helin

Kodushooldaja/ tegevusjuhendaja

 

Olin oma vanaema hooldaja tema elu lõpus. Tol ajal kogesin, kui raske oli infot saada. Samuti ei olnud kursis millistesse ametkondadesse pöörduda. Ometigi võimalused eakatele ja nende hooldajatele olid olemas, et viimaseid elupäevi väärikalt mööda saata. Sellest tekkis soov minna Tallina Ülikooli Rakvere Kolledžisse sotsiaaltööd õppima. Kuigi mul oli soov õppida massööriks, aga toona said seda õppida vaid med.hariduse omandanud, nüüdseks on see võimalus kõigile avatud. Nii läksingi peale kolledži lõpetamist masööriks õppima . Töötasin 3 aastat massöörina ja samaaegselt ka sotsiaaltöötajana rehabilitatsioonimeeskonnas.

 

Töö tegevusjuhendaja ja hooldajana

Töötasin 10 aastat tegevusjuhendajana psüühhiliste erivajadustega inimeste keskel. Samal ajal olin ka ühes hooldekodus tegevusjuhendajaks, kuid reaalselt tegin hooldaja tööd. Selle hooldajatöö juures oli kokkupuuteid surma ja lahkunu lähedaste nõustamise ning toetamisega. Eakale piisas väga sageli peasilitamisest ja lahkest sõnast, et ta tunneks end väärtustatuna ja hästi. Nägin seal ka palju valu ja kurbust. Peamiselt kurvastasid eakad oma kodust lahkumise üle. Sageli ei ole inimestel võimalusi eakat kodus hooldada ja nad ei tea ka sellest, et juba on võimalust valida ka koduhooldus. Praegu hooldan ka enda eakaid vanemaid. Estkeeri koduhooldus on ääretult tänuväärne töö. Eakad ja nende lähedased, kes sellega kokku puutunud, teavad seda. Ma näen, et siin on võimalus abistada eakaid, et nad saaksid oma kodus, tuttavas keskkonnas, väärikalt elada. Nähes eakat inimest naeratamas, mõistan ,et olen õiges kohas.

 

Vabal ajal

Vabal ajal loen raamatuid, koon ja heegeldan. Tantsin naisrahvatantsurühmas ”Madelin”. Rahvatantsuga alustasin juba põhikoolis. Kui keegi kutsub rabasse matkama, siis lähen rõõmuga kaasa. Mulle meeldib elus uusi asju proovida. Olen osalenud mitmel korral “Mudajooksul”. Võimalusel käin ka vesiaeroobikas.

Kodus rõõmustab koer Emma, kes on puhast maatõugu krants.

Suhtlemisel saan hakkama eesti, vene ja setu keeles

Estkeer Helin
error: Content is protected !!