Artiklid

Estkeeri hooldusteenustest ilmunud artiklid

Loe ka meie BLOGI

21. märts 2024, Sotsiaaltöö

 

👉 Omastehoolduse kaardid õpetavad noori ja toetavad spetsialiste (sotsiaaltoo.ee)

 

“Iga põlvkond on järelkasvule öelnud, et noored on hukas. Usun, et noortele tuleb näidata ja õpetada erinevaid asju. Vanasti saadi elulised teadmised enamasti esivanemate õpetustest või neid jälgides, nüüd aga on aeg pisut teine…”

estkeer omastehoolduse õppekaardid

10. märts 2024, Õhtuleht

 

INIMVÄÄRIKAS ELU: koduhooldaja jutustab ja kallistab mitte ei vaheta ainult mahkmeid? (ohtuleht.ee)

 

“„Suvel saab akna lahti teha, siis peab muidugi vaatama, et sääsed ja poisid tuppa ei tuleks,“ viskab rõõmsatujuline Vaike nalja. Ta vajab abi ka voodis istuma tõusmisel. Tänu koduhooldaja abile saavad nii Vaike kui ka tema saatusekaaslased, kes ei tule enam üksinda toime, ikka kodus edasi elada.

„Mulle meeldib, et mu töö on eripalgeline. Ühe abivajaja kodus kütan ahju. Teist on vaja hügieeniga aidata ja süüa teha,“ seletab koduhooldaja Rafaela. …

Rafaela

Pildi autor: Maria Kilk

18. august 2023, Õhtuleht

 

👉VAHEL TAHAKS KA KARBONAADI: vanapaar loeb sente, et mitte kolida hooldekodusse (ohtuleht.ee)

 

“Osaliselt halvatud naine ja rulaatori abiga liikuv mees soovivad oma kodus edasi elada, aga selleks on vaja rohkem koduhooldust, kui linnalt tasuta saab. Eakas abielupaar lootis, et hooldusreform toob rahakotile leevendust, aga võta näpust! „Mu ootus oli, et makstaks minu koduhooldamise eest sama palju, kui makstaks hooldekodus,”…

Estkeer koduhooldus hooldajat eakale vanurile

31. juuli 2023, Õhtuleht

 

👉KODUS ON KÕIGE PAREM: koduhooldus võimaldab viimase hetkeni oma põõsast musti sõstraid korjata (ohtuleht.ee)

 

„Hooldekodus oli mul 20–30 inimest, kelle eest hoolt kanda. Inimese hinge ja südameni nii päris ei jõua,“ räägib hooldustöötaja, kes käib nüüd inimesi abistamas nende kodudes.

 

Foto kuvatõmmisena artikli päisest, kollaaži autor (5 x Mari Aleksandra Kalluste)

kodus on kõige parem koduhooldus võimaldab viimase hetkeni oma põõsast musti sõstraid korjata

25. jaanuar 2023, Postimees

 

👉 Estkeeri uus digilahendus suurendab usaldust koduhoolduses. (postimees.ee)

 

“…Hooldaja Riina on Estkeeris töötanud üle kahe aasta. Klientide usaldusest ja selle võitmisest on tal võtta nii mõnigi näide. “Tegelikult saab koduhoolduses meid ju igaüks testida. Mõned on seda ka teinud ja õnneks oleme testid siiamaani ilusti läbinud! Loomulikult saan inimesest aru, oleme tema jaoks ju täiesti võõrad, keda peab oma koju ja endale ligi laskma” tõdeb Riina…”

Estkeeri koduhooldus eakale

15. november 2022, Postimees

 

👉 Koduanduri abil sain teada vanaisa haiglasse minekust (postimees.ee)

 

“…Mulle tuli SMS-iga teavitus, et liikumist pole. Vaatasin äppi- jah, tõesti liikumine puudub. Helistasin vanaisale ja selgus, et tema on haiglas! Ta tundis ootamatult tugevat valu südames ja kutsus endale kiirabi, kes ta kodust haiglasse viis…”

Koduandur eaka hoolduses

24. oktoober 2022, Postimees

 

👉 Eakate kogemuslood koduhooldusest (postimees.ee)

 

“…Remonditööde ajal pidi ta viibima hooldekodus ja sellest on jäänud mehele kibedad mälestused. ″Põrgu!”, võttis ta traumeeriva lühidalt kokku. Ta jätkas: “Põrgu, ma ütlen! Olime kahekesi ühes toas ja see kõrval öösiti ju häälitses. Kui oleks norsanud-sellest oleksin aru saanud, aga see kohutav häälitsemine, üldse magada ei saanud!…”

leherooside tegemine Estkeeri hooldaja Magdalenaga

07. oktoober 2022, Postimees

 

👉 Estkeeri eakate koduhooldus laienes Tartust Tallinnasse (postimees.ee)

 

“…Üks abisaaja pealinnas on 86-aastase proua Anna, kes küll on tegus, kuid vajab tihti väljaskäikudel saatjat. Ta ei jõua suuri vahemaid omal jalul läbida ja vajab tuge – seega oli ka transpordi olemasolu tema jaoks teenusevalikul väga oluline. Proual tekkis soov külastada temale olulisi kohti, kuhu ta polnud…”

Estkeer laieneb Tarrtust Tallinnasse

17. august 2022, Postimees

 

👉 Kogemuslugu: Miks valisime hooldekodu asemel koduhoolduse? (postimees.ee)

 

“…Hooldekodu pole aga mehe jaoks ei esimene ega teine valik. “Koduhooldus on esimene ja pigem mitte hooldusteenuse vaates, vaid ka taastusravi mõttes,” seletab ta. “Erateenuse puhul on lootust, et patsient saab rohkem tähelepanu ja hoolt ning tunneb enam motivatsiooni tagasi jalgadele saada.” Koduhoolduse teenus on Mareki hinnangul….”

hooldekodu asemel koduhooldus

13. juuli 2022, Postimees

 

👉 Mis sundis üht isa looma koduseid hooldusteenuseid osutava ettevõtte?

 

“…Tunnike tööd, siis sõit lasteaeda-kooli, tunnike tööd, sõit kõnnirobotitrenni – nii kirjeldab mees aega, mil kandis Remi Gregori eest ise ööpäev läbi hoolt ja jagas end tema ning töökoha vahel. Jooks mööda teenuseosutajaid oli ajakulukas ja keeruline….”

06. juuni 2022, Ajakiri Sotsiaaltöö

 

👉 Koduhooldus – lahendus riigile, elanikule ja tööturule | Tervise Arengu Instituut (tai.ee)

 

“… Estkeeri eesmärk on lahendada omastehooldaja igapäevaelumured hügieenitoimingutest transpordini. Piltlikult öeldes võtame üle kõik hooldatavaga seotud argikohustused, et lähedane saaks teha oma tööd takistuste või pausideta, puhata ja akusid laadida. Argimurede vähendamine maandab nii üksikisiku kui ka perekonna pingeid. See annab omastehooldajale võimaluse naasta tööellu ja käia isegi puhkusel. Erivajadustega lastele osutatav teenus vähendab nende sõltuvust vanematest ja aitab kaasa iseseisvumisele, harjutades täiskasvanueas vajalikke teenuseid ise tellima ja kasutama….”

 

Kasutatud foto allikas: Ajakiri Sotsiaaltöö Facebooki leht

sotsiaaltöö estkeer

24. märts 2020, Postimees

 

👉 Kes praegu sinu lähedase eest hoolitseb? – Estkeer OÜ

 

“…Mitmeaastase kogemusega ettevõte Estkeer on võtnud oma südameasjaks abistada neid, kes seda enim vajavad. Abi ei vaja vaid voodihaiged eakad sugulased, aga ka need, kes on väga krapsakad.

Peamiselt vajavad Estkeeri eakad kliendid abi hügieenitoimingutel, toidu toomise ja tegemise või kergema koristamisega. Muidugi on oluline osa abiliste tööst ka vestlemine ja suhtlus. “Kuna meie kliendid on nii isetoimetavad kui ka voodihaiged, siis on hooldustegevused ka erinevad….”

estkeer hooldustöötaja

13. märts 2019, Postimees

 

👉 Estkeer – hoolekande terviklahendus

 

“…Sander Sassi selgitab, et koduhoolduse maksumus sõltub konkreetse kliendi vajadustest. Ta lisab, et sageli ei oska klient hooldusteenuse mahtu hinnata ning ei tule ise paljude võimalike lahenduste peale ning just seetõttu räägitakse koostööd alustades läbi konkreetsed vajadused ning pannakse paika eelarve. Estkeeri eesmärk on olla paindlik ning tagada see, et kliendil on igal hetkel võimalik hooldusteenuste mahtu suurendada või vähendada.

Hooldekodu koha maksumus seevastu on kindel ja seda pole võimalik muuta….”

Estkeer OÜ eaka hooldus
error: Content is protected !!