Katri Udso

Katri Udso

Kogukonnapõhise hooldusteenuse projektijuht

 

Olen Estkeeriga seotud alates 2023 aasta juulist, kui minust sai TerviseTasku podcasti üks saatejuhtidest. See on olnud väga põnev ja avardav teekond, mis on viinud mind paljude huvitavate teemade ja põnevate inimesteni. Suhtlemine ja inimesed on üks minu suurimaid kirgi ja podcasti saated võimaldavad seda tassi täita.

Olen ka MTÜ Sotsiaalteenuste Arenduskeskuse Kogukonnapõhise Hooldusteeenuse projektijuht, kus minu ülesandeks on koostööpartneritega erinevate ürituste raames sildade loomine.

 

Haridus ja huvid

Olen kõrghariduse omandanud nii Tallinna Ülikoolis noorsootöö erialal ja omandanud hiljem loodusturismi ja idamaade meditsiini erialad. Viimased on olnud just isiklikust huvist nende teemade osas sooviga iseenda silmaringi avada ja vajadusel lähedasi aidata. Olen loodusega üks olnud nii kaua kui ennast mäletan ning looduse hoidmine, tähtsus ja olemasolu saadab mind igapäevaselt.

 

Varasem töökogemus

Minu varasemad töökogemused on olnud kõik seotud erineva vanuse, huvigruppide ja kultuurilise taustaga inimestega. Olen töötanud igas vanuses lastega nii aastaringses õuehoiu keskkonnas kui keelekümblusrühmas tavalasteaias, nõustanud täiskasvanud tööotsijaid erialavaliku ja töösoovide osas, korraldanud ja vedanud erinevate sihtgruppide arutelugruppe ja organiseerinud huvilistele loodusretki ja seikluspäevi, olnud igapäevaseks toeks ja mentoriks õpiraskustega kutsekooli õpilastele ja teinud erinevatele väikeettevõtetele sisuturundust ja tekste nii eesti kui inglise keeles. Suurim pai tööalaselt on olnud kahel korral “Aasta kolleegi” tunnustus. Väärtustan tüksteist hoidvat töökeskkonda, kus absoluutselt iga lüli on seda tiitlit väärt.

 

Kokkupuude hooldusvaldkonnaga

Minu varasem kogemus hooldustööga on oma vanaema näol, kes hilisemas eas vajas palju kõrvalist abi nii füüsiliste toimingute kui ka emotsionaalse toena. Kuigi ta oli olemuselt väga värvikirev, leidsime me ühise keele ja saime omavahel veel suuremateks sõpradeks. Selle kogemusega sain aru, et eakad on minu silmis väga suur väärtus ja nende lood vajavad kuulajaid. Peale seda on neid kogemusi lisandunud veelgi ning mul on olnud õnn ka Estkeeris oma panust jagada ja inimestele seda väärtust luua. Pean neid hindamatuteks kogemusteks, mis on väga palju õpetanud ja minu väärtusi kujundanud.

 

Vaba aeg

Minu argipäev sisaldab omajagu erinevaid tegemisi ja minu aeg ei ole kunagi lõpuni planeeritud. Mulle meeldib mõelda ja kogeda, et juhuseid ei ole olemas ja iga päev saab olla just nii eriline ja omanäoline nagu ta kujuneb – minu päevades on spontaansusele alati ruumi. Olen suur loomasõber ja tulevikus näen end kindlasti linnast eemal maal, kus neid unistusi realiseerida. Õnneks ka täna on meil maakodu, kus on palju toimetamist ja võimalusi käed mullaseks teha. Üks minu hobidest on ka mööbli ja erinevate esemete restaureerimine, mida olen õppinud oma käel kogedes. Tänaseks on minu kodus kõik oma kätega loodud ja see on ütlemata hea tunne. Mõned aastad tagasi sai ka  minust ilmselt vanaema ja ema mõjutustel lillefanattt, kes täna istutab, päästab ja paljundab kõikvõimalikke taimi, mis ammu enam koju ei taha ära mahtuda.

Seega loomult olen avatud igavene õppija, unistaja ja kogeja, kes elab igas päevas täiel rinnal. Mul on õnn omada suurt kokkuhoidvat perekonda, veel suuremat toetavat sõpruskonda ja olen terve elu olnud ümbritsetud väga erinevatest inimestest, kes on minu suurimad rikkused. Lisaks on mul on 2 valget kullatera – koeratüdruk Vanilla ja koerapoiss Alfu, kes on hoiukodude kaudu meie perre jõudnud ja nende olemasolu eest olen iga päev tänulik.

Katri Udso Estkeer
error: Content is protected !!