Abimehed eaka kodus-Estkeer ja G4S

abimehed eaka kodus-Estkeer ja G4S

Abimehed eaka kodus-Estkeer ja G4S

/5. august 2022/

 

Nüüd, mil peagi terendamas sügis, on sobiv aeg rääkida eakate tuleohutusest. Eesti tulesurmade statistika näitab, et arvud hakkavad tõusma alates septembrist, kõige raskemad kuud on detsembrist kuni kevadkuudeni välja. Kuidas muudavad elu kodus ohutuks abimehed eaka kodus-Estkeer ja G4S?

Hea tõdeda, et pea kõigil Estkeeri klientide kodudes on olemas toimivad suitsuandurid. Nende tööd ja valmisolekut kontrollivad aeg ajalt Estkeeri koduse hooldusteenuse töötajad, vältimaks kukkumisohtu ja sellest tingitud vigastusi teenusel olevale eakale, kes ise näiteks toolile ronides andurit lae alt kätte saada üritaks.

Estkeeri praktikas on olnud juhtumeid, kui kliendil pliidile ununenud toit on kõrbema läinud ning seda mitmel korral. Õnneks piirdusid need olukorrad vaid ehmatustega, kuid olid piisavad, et koostöös lähedasega võtta kasutusele nutikas vingu- ja suitsuandur NUBLU. Unustamise põhjuseid on mitmeid, kuid enamasti hajub tähelepanu, kui minnakse näiteks teise tuppa telekat vaatama või jäädakse isegi tukastama. Tulekahjude põhjustaja pole mitte ainult unustamine või hajameelsus. Suured tulekahjud tekivad ootamatult rikkis elektriseadmest või küttekoldest, mis võib tabada ka näiteks ööune või terviserikke ajal, kui inimene ise endale abi kutsuda ei saa.

Heategevuslik võit teeb head

2022 aasta kevadel toimus heategevuslik Sinilillerännak, mille eesmärk koguda kilomeetreid Tallinnast Kiievisse näitamaks üles toetust Ukraina sõjas kannatavatele Ukraina rahvale. Rännakul osalejate seas olid ka Estkeer ja G4S meeskonnad. Rännaku lõpus loositi osalejate vahel välja meeneid. Üheks neist oli G4Si poolt välja pandud aastase tasuta suitsu- ja vinguanduri teenus koos liitumisega, mille võitis Estkeer. Kõik tiimiliikmed said endale oma nutika suitsu- ja vinguanduri NUBLU. Estkeer otsustas ühe oma võitudest anda ühele oma  koduse hooldusteenuse kliendile, kelle kodus puudus suitsu- ja vinguandur. 

Miks soovitab Estkeer just eakatele nutikat suitsu- ja vinguandurit?

Estkeer soovitab nutikat suitsu- ja vinguandurit just eelkõige seetõttu, et see saadab võimaliku ohu korral häireteavituse G4S juhtimiskeskusesse, kust kiiresti võetakse ühendust kliendi või tema lähikontaktiga. Estkeeri koduse hooldusteenuse puhul saame ise selleks kontaktiks olla, kui lähedased puuduvad või elavad kaugel. Kui eakas ei ole võimeline telefonile vastama, saab Estkeer olla esimene kontakt, kellega G4S juhtimiskeskus ühendust võtab. Sellisel puhul läheb Estkeeri hooldustöötaja koheselt olukorda kontrollima. G4S puhul saadetakse ekipaaž välja kohe, kui telefonikontakti ei suudeta saavutada. See annab turvatunde ka siis, kui kedagi kodus ei ole. 

Ohuallikad eakate kodudes

Eesti eakaid varitseb nende kodudes erinevaid ohte, mis suurendavad riski tulekahju tekkeks – suitsetamine voodis, toit pliidil, küünal süttivate asjade läheduses. Suur ohuallikas on ka vana või katkine elektrisüsteem ja pikendusjuhtmete ülekoormamine. Kui elatakse uuendamata juhtmestikuga lapsepõlvekodudes või nõukogudeaegses korteris, on see sage, et elektrijuhtmetest võib tekkida tulekahju. Vanasti ei osanud keegi arvata, et tulevikus meie kodudes nii palju elektriseadmeid võiks olla, mis elektrisüsteemi üle koormavad. Sama ohtlikud on hooldamata ja lagunevad puuküttega ahjud ja pliidid, mis võivad oma ea, kui ka peremehe hooletu käitumise tõttu kodule saatuslikuks saada.

Vananedes muutub me keha, vaim ja tervis, nõrgenevad meie meeled ning tajud. Me väsime kiiremini ja unustame asju, mis omakorda võivad suure õnnetuse põhjustada. Õnnetused juhtuvad peamiselt kõige ebasobivamal ajal ja erinevate asjaolude kokkusattumisel. Nende kokkusattumuste tabamiseks ongi loodud erinevad abimehed, mis tulevikus võivad päästa meie, meie lähedase või naabri elu ja kodu.

 

Turvalist kodu soovivad

Abimehed eaka kodus-Estkeer ja G4S meeskonnad



error: Content is protected !!