Aitame koguda Tartu Koduta Loomade Varjupaigale talvevaru

Tartu Koduta Loomade Varjupaik

Aitame koguda Tartu Koduta Loomade Varjupaigale talvevaru

/29. september 2022/

 

Tartu Koduta Loomade Varjupaik tegi üleskutse koguda jaheda sügise ja külma talve eel koduta jäänud loomadele erinevat kasutatud riidematerjali ja vahendeid. Tänase loo pühendame juba 1 aasta varjupaigas olnud pimedale ja soliidses eas Polstrile, kes ikka ootab oma inimest. 

Nipernaadi hing

Käisime varjupaigal külas ja uurisime, kuidas ja millega saame abiks olla. Kohtusime armsa Polstriga, kes oma east ja nägemispuudest hoolimata on sõbralik ja rõõmsameelne. Tema pere loobus temast juba aasta eest kuna Nipernaadi hingega koer soovis aegajalt ilma näha. Polster osales Käpp ja Käsi programmis, millega treenitakse elementaarseid inimesega suhtlemise oskusi ning lõpetas selle edukalt. Soovime siiralt, et ta leiaks lõpuks oma hoolitseva pere! 

Sügis tuleb see aasta teisiti

Sügis on varjupaigale eriti raske ja tegus aeg just seetõttu, et on alanud kassipoja ja suvilast lahkumise hooaeg – juba praegu on ainuüksi Tartu varjupaigas 87 kassi ja 36 koera, kes oma kodu ootavad. Hetkel käivad Tartu Koduta Loomade Varjupaigas ehitustööd, et luua paremad võimalused loomadele, veterinaarile ja töötajatele. Peagi lammutatakse maha praegune maja ning töötajad on sunnitud kasutama soojakut. “Lisaks hoonele ehitatakse ka uued aedikud koertele, veetakse trassid veele/kanalisatsioonile/küttele  valmib praeguse teabe kohaselt ja heal juhul järgmise aasta septembriks. Niikaua elavad meie loomad ja meie ise ka üsna keerulistes ehituslikes tingimustes,” sõnab administraator Pilla.

Ära unusta oma lemmikut metsa

Hoolimata iga-aastasest teavitustööst ja kampaaniatest, mille raames kutsutakse inimesi üles loomi steriliseerima ja sügisel mitte oma looma suvilasse unustama, on loomade hülgamise probleem jätkuvalt aktuaalne. Juba praegu levivad sotsiaalmeedias postitused metsast või tee äärest leitud kassipoegadega. Hoolitsuseta loom satub õnnetustesse, jääb haigeks või hukkub. Loomade ravimisega tegelevad heategevuslikud organisatsioonid ägavad töö ja rahapuuduse all, kuid sellest hoolimata pole neil südant loomi hätta jätta ja paljuski tehakse seda oma rahakoti ja pere arvelt. Eestlaste süda on suur ja aitajaid saaks olla kordades rohkem kui hülgajaid, seega ärme jääme pealtvaatajateks! Meie kõik saame erineval moel aidata, seega kutsume heategevusega liituma ka teisi ettevõtteid ja asutusi.

Kogume kuni 17. oktoobrini

Estkeeri mitmetel töötajatel on kodus varjupaigast võetud kass või koer nagu näiteks Laura koer Stella, varjupaiga nimega Ülane, Ave kass Suusi endine Ella, Annika kass Liisu endine Vassilissa, kelle pilte leiab ka Estkeeri Facebooki lehel. Meie koduõe Jaanika ettepanekul ühineme kogu Estkeeri meeskonnaga selle üleskutsega ning aitame kuidas saame. Siinkohal pakume ka oma klientidele ja nende lähedastele võimalust, et saavad hoolduskorra ajal kodushooldajale annetuseks mõeldud asjad kaasa anda. Ikka on kappidesse kogunenud üleliigset voodipesu ja iganenud käterätte, mis kasutust ei leia. Ühtlasi saavad seda teha kõik huvilised, kellel näiteks varjupaika minek keeruline või aeg ei klapi. Saate tuua asjad Tartus E-R kell 9-16 aadressile Ringtee 25 DuNordi esine parkla (helistage meie klienditeenindusse 5981 6732 ja tuleme asjadele vastu), samuti saab asju üle anda kokkuleppel Elva linnas (kontakt 5898 4059). Kogume Estkeeris asju kokku 17. oktoobrini ja transpordime kõik ühe korraga varjupaika. Antud kampaania ei jää kindlasti ühekordseks ning plaan on korrata seda ka tulevatel aastatel.

Kuidas saad aidata?

RIIDEKRAAM: ainult nimekirjas kajastuv:

 • köögi- ja froteerätikud ning saunalinad-kasutatud ning võibolla pisut väsinud väljanägemisega, kuid puhtad;
 • tekkid ja fliispleedid, need sobiks koertele-kassidele küljealuseks; NB! Padjad ei sobi!
 • voodipesust sobivad puuridele kateteks voodilinad ning padjapüürid;
 • erinevad kangad, libe riie ei sobi;
 • lambanahad;
 • madratsitest saab kasutada LASTE (mittevedru-) voodimadratseid (titevoodite omad on eriti kõva sõna) – suurte omad ei mahu koerteboksidesse.
 • loomadele mõeldud mänguasjad (lastemänguasjad ei sobi)! Ronimispuid pole vaja!

 

KORISTUSVAHENDID: varjupaiga töö seisneb suuresti koristamises, seega on vaja koristusvahendeid:

 • Fairy – loomade toidunõude pesuks
 • Domestos – kloorisisalduse tõttu tõhus abivahend haiguste leviku vältimiseks üldpindade puhastamisel ja kõik muu puhastuskeemia
 • Pesupulber – 3 pesumasinat huugab iga päev (kõik pesamaterjal, mida vähegi pesta kannatab) ja kuus kulub ca 30 kg
 • võib tuua ka nöörmoppe, kummikindaid ja majapidamispaberit (rullis või lapatuna pakis)
 • prügikotid 75 ja 100 L

 

SÖÖK: Tartu Koduta Loomade Varjupaik ootab igasugust loomadele mõeldud konservikraami – nii kassidele kui koertele. Igasugused naturaalsed maiused (mitte kummised või värvilised), mida kasutatakse koerte õpetamisel.

FINANTSABI: 

 • Loomade arstiabi toetuseks IBAN: EE522200221063298890
 • Loomade olmetingimuste parandamiseks IBAN: EE722200221039544976
 • Loomade söögi ja vahendite jaoks IBAN: EE102200221031556784

 

 Aitame aidata!

 

Ave Kütt

turundusjuht

Estkeer OÜ

 error: Content is protected !!