Digiabi koduhoolduses

Digiabi Estkeer koduhoolduded

Digiabi koduhoolduses

/02. aprill 2023/

Digiabi koduhoolduses? Kindlasti jah! Paljud eakad vajavad digimaailmas orienteerumiseks abi. Koostöös nelja noore ja hakkaja noormehega, kes lõid õpilasfirma Digiabi, toob Estkeer digiabi eakateni ka koduhoolduses.

“See on täiesti mõistetav, et vanemad inimesed pole nuti- ja arvutimaailmaga nii kohanenud. Nad pole sellega koos üles kasvanud, nagu meie, et oskaksid seal vabalt ja teadlikult tegutseda või ennast küberkeskkonnas valitsevate ohtude eest kaitsta. Nägime oma vanavanemate puhul, et nad vajasid päris tihti meie abi. Näiteks koroonaajal Zoomi koosoleku korraldamise või teiste keskkondade kasutamsel. Tänu neile sündiski idee luua õpilasfirma Digiabi,” ütleb asutuse üks loojatest Stefan Allev.

Tasuta digiabi

Sihikindlad noored on võtnud eesmärgiks, et digiabi peab olema kõigile kättesaadav ja tulevikus abivajajale tasuta. Selle osas käib usin töö, et kohalikud omavalitsused paneksid õla alla ja oleksid samuti huvitatud oma elanike digioskustest ja -turvalisusest. Koostöös soovitakse muuta digiabi kõigile kättesaadavaks. Hetkel näitab eeskuju Luunja vald, kus digiabi on kõigile elanikele tasuta. Sealhulgas ka Estkeeri Luunja vallas olevatele koduhoolduse klientidele.

Koostöö Estkeeri koduhooldusega

Estkeer on toetanud ja toetab ka edasi innovaatilisi tegijaid, kes antud valdkonnas tegutsevad ning lisaväärtust loovad. Koduhooldus on rohkem kui hooldus-on meie üks motodest. Et eakas tunneks oma kodus turvaliselt ja toetatud peavad talle olema kättesaadavad kõik teenused. Abi eneseteenindamisel on üks asi, aga ka lisateenused kasvõi näiteks oma nutitelefonis või arvutis toimetamiseks. Üha enam veedavad nad aega arvutis, tahvlis või nutitelefonis. See on üks viis kuidas olla lähedastega ühenduses, saada ühiskonnaelust osa, veeta aega ja avastada maailma. Nii nagu päriselus võib avastusretkel tulla ette ootamatusi või õnnetusi, võib seda juhtuda ka digimaailmas. Viirused, küberkelmid või lihtsalt seade lakkab töötamast. Ka varasemalt tuli kodushooldajate töös ette, et klient vajas oma seadmega abi. Lihtsamad küsimused lahendasime ise või otsisime vastava spetsialisti. Nüüd on hea meel, et abi kohe lähedal ning tegijad meile tuttavad. Teenus on leitav ka Estkeeri teenuste nimekirjast.

Eakate päevakeskuste digiringid

Lisaks sellele, et digiabi pakutakse koduteenusena, tegutsevad nad digiringiga juba mitmes eakatele suunatud päevakeskuses. Seal saavad kõik huvilised nõustamist, õpetust ja abi. Olgu tegu seadmega – nutitelefon, tahvel- või sülearvuti, lauaarvuti või isegi televiisor. Digiringe teevad noormehed praegu Luunja ja Tähtvere päevakeskuses. Kuid töö käib, et ringe võimaldaksid ka teised päevakeskused. Ühtlasi planeerivad nad lähiajal laieneda Tallinnasse ja Pärnusse. Peale õpilasfirma perioodi lõppu tegelevad edasi MTÜ-na. Digiabi on juba pälvinud mitmeid auhindu nagu näiteks “Vastutustundlik ettevõte”, “Meediatäht 2023”, “Sotsiaalne ettevõte 2023” , “Parim õpilasfirma 2023” ning osalenud mitmetes raadio- ja telesaadetes. Seega saab neid vaadata 19.02.2023 toimunud Prillitoosi saates. Ühtlasi käisid nad rääkimas Estkeeri TerviseTasku podcastis, mis on leitav YouTube ja Spotify keskkondades.

Iga eelnev põlvkond ütleb, et noorus on hukas. Tihtilugu leitakse, et noored ei hooli vanematest või ei hoia traditsioone. On see ikka nii? Digiabi noored tõestavad vastupidist. Noored otsivad kontakti, võimalust, kuidas vanemaealisi aidata ja üksteisele kogemusi vahetada. Tehnoloogia areneb meie tahtest hoolimata ja sellega koos ka inimesed. See on meie endi teha, kas laseme sellel üksteist lahutada või hoopis liita!

 

Info Digiabi teenuse ja hinna kohta leiate Estkeeri teenuste lehelt.

 

Ave Kütt

turundusjuhterror: Content is protected !!