Hooldustöötajate kutsevõistlused

hooldustöötajate kutsevõistlused

Hooldustöötajate kutsevõistlused

/17. november 2023/

30. oktoobril toimus Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis hooldustöötajate kutsevõistlused. Esimest korda nende võistluste ajaloos olid esindatud hooldustöötajad ka koduhooldusest ning seda meie enda asutusest. Estkeeri eest astusid võistlustulle armsad kolleegid Magdalena ja Rafaela

Milliste tunnetega nad võistlustulle asusid ja millised olid nende emotsioonid peale võistlust, sellest lähemalt räägimegi. Kindlasti soovitame vaadata antud päevast valminud TerviseTasku saadet, mille link on blogipostituse lõpus.

Koduhoolduses on omad erisused

“Peale võistlust tundsin kergendust, et sai ära tehtud ja olen kogemuse võrra rikkam. Peab tõdema, et koduhoolduses on omad erisused. Iga kodu on erinev, seda ei saa kindlasti võrrelda hooldekodu või hooldushaigla keskkonnaga. Hea oli kogeda ja näha, et professionaalsus on hooldusvaldkonnas tõusnud, inimestel on huvi oma tööd hästi teha, kaasa arvatud mul endal. Ma olen väga tänulik, et sain koos armsa Magdalenaga Estkeeri esindada. Suured tänud kogu tiimile ja loomulikult Signele ja Elgele, kes olid sel ajal vapralt tööl, et meie saaksime osaleda.” võtab Rafaela võistustega seonduva kokku.

Mitmekülgne hooldajatöö

“Enne võistlust oli närv ikka sees, aga esimene kirjalik ülesanne oli väga hea mõtlemise ja pingete maandamise jaoks, seal kadus ka närv.” jagab Magdalena oma võistluste eelset emotsiooni. Teises ülesandes sai ta olla hoopis patsiendi rollis, kes istus ratastoolis, käsi kipsis ja kurtis halba enesetunnet. Rafaelal, kui hooldajal, tuli mõõta tervisenäitajaid ja abistada haiget siirdumisel voodisse.  Magdalena sõnul etendas ta pigem rahulikku klienti ja lasi hooldajal endaga tegeleda.

 “Sellised võistlused, kus saab ennast proovile panna pingetaluvuses ja tandemis meeskonnatöös on äärmiselt hea vaheldus igapäevatööle ja vajalik kogemus. Järgmiseks aastaks saaks valmistuda juba kogemuse võrra rikkamana ja teadlikumalt.  Suur tänu Estkeeri meeskonnale, kelle rõõmsameelne kohalolek oli väga toetav ja julgustav! Suur tänu armsale Rafaelale, kellega saime teha koostööd ja meeskonnatööd pannes ennast proovile uutes situatsioonides! Mulle on hingelähedane inimeste aitamine. Enim paelub ka hooldajatöö mitmekülgsus ning samas pidev vajadus ennast täiendada ning juurde õppida, sest kõik on pidevas muutumises ja uuenemises.” peab Magdalena oluliseks.

TerviseTasku võttis kutsevõistlused saateks kokku

Nagu alguses mainitud, siis hooldustöötajate kutsevõistlustel oli kaameratega kohal ka TerviseTasku, mis jäädvustas melu ja osalejate emotsioone, et tuua hooldustöötajad ja nende töö pilti just oma eheduses. Tihtilugu kajastatakse meedias hooldustöö pahupoolt või ebaõnnestumisi, kuid siinkohal tuleb tuletada meelde, et nad vajavad ja väärivad ka tunnustust ning tuge ning seda on selles saates kuhjaga. Vaata motiveerivat ja positiivsusest pakatavat saadet TerviseTasku YouTube kanalist.

 

 

 

Üle Eesti teevad tuhanded hooldustöötajad tänuväärset tööd. Hooldustöötajate kutsevõistlused aitavad välja selgitada parima, kuid see ettevõtmine on tunnustus kõigile osalejatele ja selle valdkonna esindajatele. Aitab märgata, tunnustada ja hinnata! Suur kummardus kõigile hooldustöötajatele, kes teevad oma tööd pühendatult ja südamega nii hooldekodus, haiglates kui ka koduhoolduses. 

 

Ave Kütt

Estkeeri turundusjuhterror: Content is protected !!