Kas kelmid on leidnud uue nõksu – sotsiaalteenused?

Kas kelmid on leidnud uue nõksu - sotsiaalteenused

Kas kelmid on leidnud uue nõksu – sotsiaalteenused?

/10. veebruar 2024/ Pilt illustreeriv.

Kas kelmid on leidnud uue nõksu esitledes ennast KOV töötajatena soovides tutvustada sotsiaalteenuseid? Täna, 10. veebruaril helistati mulle küsimusega: “Kas Estkeer tegeleb ka ukselt-uksele sotsiaalteenuste tutvustamisega?” Üllatus oli suur, kui räägiti juhtunust täpsemalt.

Koputus uksele  

Helistaja sõnul oli tema tuttava eaka abielupaari uksele koputanud üks meesterahvas, kes soovis tutvustada sotsiaalteenuseid. Pererahvas on juba kõrges eas ja kehva tervise juures ega soovinud enda häirimist ning keeldusid võõrast sisse laskmast.

Kuna helistaja oli teadlik Estkeeri valdkonnast ja infopäevade tuuridest, siis tundis huvi, kas oleme tegemas teavitustööd ka ukselt-uksele. Mina, kui kõne saaja, vastasin kindlalt eitavalt, kuna me ei kasuta selliseid viise ning see on vastuolus meie põhimõtetega. Igal juhul oleme tänulikud selle kõne eest, sest tänu sellele saime asja lähemalt uurida ja ka infot edasi jagada.

Sotsiaalmeedias hoiatav üleskutse

Eelmainitud kõnest tunde hiljem ilmus Elva sotsiaalmeedia gruppi (tegu avaliku grupiga) postitus, milles Elva valla sotsiaal- ja terviseosakonna juhataja Gerda Kiipli-Hiir kirjutas järgmiselt: 

“Oleme saanud infot, et Arbimäel on liikumas meesterahvas, kes tutvustab end kui vallavalitsuse ametnikku ja soovib rääkida erinevatest valla pakutavatest sotsiaalteenustest. Palun olge tähelepanelikud ja teavitage politseid, kui teie poole selline isik pöördub. Vallavalitsuse ametnikud ei käi ukselt-uksele sotsiaalteenuseid pakkumas.”

Mille alla kirjutas veel üks isik, et ka tema juures käidi, mis annab kahtlustust, et tegemist ei ole üksikjuhtumitega. 

Oluline teave Estkeeri kohta!

Mida teeb Estkeer ja milline on Estkeeri töötaja? 

  • Estkeer osutab isiku- ja koduhooldust inimestele, kes vajavad oma kodus abi. Teenust tellivad abivajaja ise, tema lähedane või kohalik omavalitsus.
  • Kõige olulisem punkt – Estkeer läheb sinna, kuhu on teda kutsutud.
  • Estkeer korraldab infopäevi ja -tunde päevakeskustes, seltsi- või rahvamajades.
  • Estkeer teeb sotsiaalteenuste, abivahendite ja koduhoolduse alast nõustamist oma nõustamiskeskustes Tartus ja Tallinnas.
  • Estkeeri hooldustöötajatel on tööriietus ja töötõend.

 

Siinkohal kinnitame veelkord, et Estkeer ei käi oma teenuseid ukselt-uksele tutvustamas! Ei nüüd ega ka tulevikus!

Inimese kodune keskkond on meile püha ning tuleme siis, kui kutsutakse. Sama kehtib ka hooldusteenuse osutamisel – teeme, mida palutakse. Siinkohal on õige tuletada meelde meie soovitust millele mõelda hooldusteenuse ja hooldaja valikul. Keda sa oma või lähedase koju lased? Kas tema taust on kontrollitud? Kas ta tundub usaldusväärne? Kas valida inimene suulise kokkuleppega või kirjalik leping ettevõttega?

Märkame ja tegutseme

Maailmas varitseb erinevaid ohte. Seega on väga oluline, et oskaksime neid märgata ja vastavalt tegutseda. Antud loo valguses on meil palve – kui tulevikus peaks juhtuma nii, et keegi ilmub teie ukse taha ja esitleb ennast Estkeeri töötajana, kes soovib midagi tutvustada, siis kindlasti ei tohiks teda sisse lasta. Ühtlasi palume sellest teavitada politseid helistades 112 ja informeerida ka Estkeeri telefonil +372 5981 6732. Nii aitate kaasa kelmide tabamisele ning ennetada kuritegusid.

Hoia ennast ja oma lähedasi. Jaga infot ja kõige olulisem – ole võõrastega ettevaatlik, ära lase neid sisse! Loe juurde ka Politsei- ja Piirivalveameti kodulehelt, kuidas ennast hoida internetis levivate ohtude eest. 

Oleme varasemalt sarnasel teemal kirjutanud. Loe ka meie kliendi kogemuslugu hirmutavast juhtumist kalmistul.

Olge terved ja hoitud!

 

Ave Kütt

Estkeeri turundusjuhterror: Content is protected !!