Lillelise hoolduse nädal

Lillelise hoolduse nädal

Lillelise hoolduse nädal

/25. juuli 2022/

 

Eestimaa suvi on küll lühike, kuid looduse poolest nii rikkalik, et oleks kahju seda mitte jagada inimestega, kes õues nii vabalt või palju käia ei saa. Seega otsustasime killuke Eesti suve meie klientidele koju kätte viia.  Mõeldud, tehtud ja esmakordselt toimus Estkeeris ‘Lillelise hoolduse nädal’.  Ajavahemikus 18.-24.07.2022 viisid meie hooldajad Estkeeri hooldusteenusel olevatele eakatele klientidele aasa- ja aialilledest kimbud. Lilled viidi vastavalt hooldusplaanis olevale tavapärasele teenuse osutamise ajale.

Idee

Idee sündis mitme erineva asjaolu kokkulangemise tõttu, kuid suuresti tänu ühele Estkeeri kliendile, Helmile, kes armastab oma kodus värskeid lilli ja palub aegajalt neid tuua. Estkeeri kollektiivis on lilleseadmiskunsti õppinud ning ka sellel alal töötanud inimesi suisa mitu, kes rõõmuga lilli kimbuks seavad ja vajadusel Estkeeri teenuste siseselt lillekulleri teenust osutavad. Olgu see siis kliendi enda soov kodu kaunistada või tema lähedase soov teda tähtpäeva puhul üllatada.

‘Lillelise hoolduse nädala’ eel saatsime kõigile teenuse tellijatele ehk kliendi lähedastele teavituse, et meil on plaanis vastav heatahtlik ja tasuta ettevõtmine korraldada. Uurisime neilt üle, kas on teada põhjuseid, miks peaksime tema eakale lähedasele kimbu viimisest loobuma. Õnneks ühtegi sellist tagasisidet ei tulnud ja saime oma kava täies mahus ellu viia. Positiivse üllatusena kirjutas paar lähedast, mis lilli tema ema või isa armastab.

Lillekimpudes kasutasime palju erinevaid lilli. Näiteks põllu- ja niitude peal kasvavatest olid esindatud: kukesaba, vesikanep, pikalehine mailane, metsvits, raudrohi, rukilill, karikakar, kerakellukas, angervaks, pune, kaer ja aialilledest – liilia, roos, lõhnav neitsikummel, helmikpööris, astilbe, floks, päikesesilm, kortsleht, daalia, hosta.

Meeskonna vaim

Suur kummardus ja tänusõnad Estkeeri töötajatele, kes rõõmuga ettevõtmist toetasid ja asjaga kaasa tulid. Nad jagasid soovitusi, millist kimpu ja kellele võiks anda. Nii saigi hommikuti üheskoos kimbud ära jagatud. Näiteks:

“Tema hindab isamaaga seonduvat temaatikat – kindlasti rukililledega temale!”

“Oi see lõhnab, seda küll talle panna ei saa, tema on lõhnatundlik!”

“Temale meeldivad liiliad ja temale põllulilled!”

Ühtlasi jagasid ka klientide poolset tagasisidet, millest viimane võtab terve nädala energia ilusti kokku:

“Eile andsin viimased lilled üle Leilile. Ta oli väga üllatunud ja meeldisid väga. Küsis, et kas firmal tähtpäev et selline üllatus, selgitasin et meil idee kesksuvel üllatada oma kalleid kliente ja neile lillede näol suvi tuppa tuua.  Talle väga meeldis see mõte ja tänas korduvalt. ”

Lilled toovad alati rõõmu ja tekitavad hea tunde nii kinkijale kui ka saajale, olenemata east ja soost toovad meelde häid mälestusi näiteks mis kasvas vanaema aias või mis lilli kinkis esimene armastus või mis õisi nopiti lapsena oma emale. Lillede kinkimine kannab endas soovi teisele rõõmu teha, see on üks lihtsamaid ja siiramaid heatahte avaldusi, mida saame üksteisele teha ning saaja jaoks ei oma tähtsust suurus või kallidus-tähtis on žest.

Estkeeri eesmärk ja missioon ei ole ainult kindla teenuse pakkumine vaid luua erinevaid lähenemisviise, anda edasi positiivsust, parandada teiste heaolu ja õppida seeläbi oma koduse hooldusteenuse kliente veelgi paremini tundma, sest meie jaoks teenus on rohkem kui hooldus.

 

‘Lillelise hoolduse nädala’ galeriid näeb meie sotsiaalmeedia Facebooki ja Instagrami lehtedel.

 

Parimate soovidega

 

Ave Kütt

Turundusjuht

 

 error: Content is protected !!