AITAN KAITSTA! Varjevõrkude tegemise talgud.

Varjevõrkude tegemise talgud

AITAN KAITSTA! Varjevõrkude tegemise talgud.

 

Tartu Ülikool korraldab koos Eesti Rahva Muuseumi, Rahvusarhiivi, Laulupeomuuseumi ja MTÜ Ukraina Maja vabatahtlikega 7. mail Tartu kesklinnas varjevõrkude punumise ühistalgud.
Kodanikualgatuse AITAN KAITSTA raames korraldatavad ühistalgud toimuvad 7. mail kell 11-18 Tartu kesklinnas Küüni pargis. Oodatud on kõik, kes soovivad anda panuse Ukraina sõdurite ja tsiviilelanike kaitsmiseks. Talgulised saavad aidata nii varjevõrku punuda, vanu riideid ja kangaid ribastada kui ka suuremaid võrke sobivasse mõõtu lõigata. Üritus on registreeritud ka Teeme Ära talgupäeva kodulehel.

Varjevõrke tehakse erinevates kohtades üle Eesti ja esimesed võrgud on jõudnud ka rindele. Tagasiside on olnud positiivne ning Ukraina sõdurid hindavad kõrgelt Eestis valmistatud käsitöövõrke. Käsitöövõrgud on kerged, neid on lihtsam käsitleda kui näiteks tehases tehtud võrke.

Varjevõrke plaanitakse valmistada terve maikuu vältel. Esimesed päevad Laulupeomuuseumis on välja kuulutatud  04. -05.05.2022 kell 12:00-18:00. Uute aegade osas jälgige Laulupeomuuseumi Facebooki lehte.

Märgates president Alari Karise üleskutset, käisime ka ise täna kätt proovimas ja loodame seda võimalusel korrata. Lisaks praktilistele oskustele ja sõbralikule seltskonnale saime teada pisikesi nüansse, mille peale tsiviilisikuna ei oskakski tulla. Näiteks, miks eemaldatakse varjevõrkude riidematerjalilt kõik sildid ja märgid? Märgid ja sildid võivad kujutada varjujatele suurt ohtu, sest need on heaks sihtmärgiks vaenlase snaiperile. Võrgu tegemise kohta tegime kohapeal ka ühe kiire õppevideo, mida näeb meie Facebooki lehel.

Kui sul on kodus riideid või tekstiili, mida ei kasuta, võid need annetada varjevõrkude tegemiseks. Sobivad värvid heledast tumedani on: roheline, hall ja pruun. Jälgima peab, et need ei oleks kirjud, erksavärvilised või pahupoolelt valged. Võimalusel võta kaasa oma käärid. Kui soovid materjali kodus ette valmistada, siis on see igati oodatud. Tutvu eelnevalt JUHENDIGA (allikas: sotsiaalmeediagrupp Facebookis AITAME KAITSTA).

Kui üks kriis lõhestas meie riiki ja ühiskonda, siis teine liidab. Kui tahad meie ühiskonna tervenemisesse panustada ja reaalselt kellegi elu päästa, siis nüüd on õige aeg ja koht!

 

Heade soovidega

Estkeeri meeskonderror: Content is protected !!